Bohoslužby po neštěstích

Formuláře bohoslužeb, konaných po mimořádných událostech (živelní pohroma, teroristický útok, dopravní nehoda apod.)
Karel Šimr
Návrh liturgického pořadu výroční ekumenické bohoslužby na památku obětí tsunami. Připravil Psychosociální intervenční tým ČR, 2005. Bohoslužba se uskuteční 26. prosince v Praze. Doporučeno k využití na dalších místech republiky.
Karel Šimr
Celý pořad bohoslužeb vč. kázání a modliteb. Bohoslužba se konala 4. ledna 2007 v kostele kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, přesně měsíc a den po zveřejnění šokujících informací o vraždách v místní nemocnici.
Karel Šimr
Konaná u příležitosti Dne obětí dopravních nehod v neděli 18.11.2007 ve 14 hodin v kostele sv. Terezičky, Kobyliské náměstí 1, Praha. Ekumenické bohoslužbě předsedal Vojtěch Sivek, kázal Marek "Bendy" Růžička.
Karel Šimr
Liturgický pořad ekumenické bohoslužby, konané u příležitosti výročí zveřejnění podezření na vraždy v havlíčkobrodské nemocnici. Uspořádal ji Psychosociální intervenční tým ČR spolu s místní ekumenou 4. 12. 2007 v Husově domě CČSH v Havlíčkově Brodě.
Karel Šimr
Liturgický pořad vzpomínkového modlitebního shromáždění, slaveného 18.1. 2008 v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni, v den 66. výročí prvního transportu plzeňských Židů do koncentračního tábora v Terezíně. Připravili duchovní plzeňských křesťanských církví.
Karel Šimr
Liturgický pořad ekumenické bohoslužby, konané 13. srpna 2008 v Postoloprtech s názvem a věnováním Těm, kteří zůstali - lidem a obcím zasaženým těžkými dopravními nehodami v roce 2008 na Lounsku.
Karel Šimr
Konala se 29.8. 2009 v Nejdku rok poté, co zde po dopravní nehodě zahynulo pět místních občanů. Připravil Psychosociální intervenční tým ve spolupráci s místním evangelickým duchovním.
Psychosociální intervenční tým ČR
Liturgický pořad ekumenické bohoslužby za oběti norského teroru. Proběhla 29.7.2011 v katedrále sv. Víta v Praze.
Psychosociální intervenční tým ČR
Kázání pronesené při ekumenické bohoslužbě za oběti norského teroru. 29. 7. 2011 v katedrále sv. Víta v Praze.