Třetí listopadový víkend připomene oběti nehod

Autor:
Publikováno:

Světový den obětí dopravních nehod, který letos připadá na neděli 15. listopadu, připomene také ekumenická bohoslužba u dálniční kaple na obchvatu u Plzně.

V neděli 15. listopadu 2009 od 15 hodin proběhne u dálniční kaple na odpočívadle dálnice D5 (na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu) už druhá ekumenická bohoslužba Na památku obětí dopravních nehod.

Vzpomínkový den zahájí ale už v 11,30 v Praze pietní akt u Památníku obětem dopravních nehod na 0. kilometru dálnice D1 na Chodově.

V pondělí 16. listopadu od 19 hodin zakončí připomínku Světového dne obětí dopravních nehod veřejná rozprava v Kavárně a čajovně Kačaba v Plzni (Prokopova 17) s názvem „Jak se můžeme vyrovnat s vinou (nejen) po dopravních nehodách?“. O své pohledy se podělí viník, poškozený, právník a duchovní.

Akce pořádají a širokou veřejnost na ně zvou České sdružení obětí dopravních nehod, Psychosociální intervenční tým, Centrum SOS Archa Diakonie ČCE - středisko v Plzni a Terénní krizová služba Diecézní charity Plzeň ve spolupráci s místními duchovními. Chtějí tak připomenout památku obětí, zvýšit vnímavost veřejnosti k dopadům nehod a podpořit vzájemnou pomoc při jejich zvládání.

Více zde